Szombaton lezajlott a XVIII. Tordas Kupa

Category: HíreinkTenisz No comments

Szép idő, színvonalas labdamenetek és újabb Dobák győzelem az immár 18. alkalommal megrendezésre kerülő tordasi teniszversenyen.

Gyönyörű napsütéses októberi reggel fogadta a szabadtéri szezont záró teniszversenyünkre érkezőket, ahol kiválóan előkészített pályák fogadták a résztvevőket . Ideális körülmények között melegítettek be a játékosok, de voltak akik csak szívták a friss harmatos levegőt.

Idén ismét húsz fő nevezett három kategóriában, sajnos a női mezőnyt nem indíthattuk el , de Tóth Petronella vállalta a megmérettetést a 45 év alatti férfiak között is , ahol derekasan helyt állt. Tordast Hajbin Gergő, Illy László , Kosaras Péter , a Pántya fivérek, Tóth Petronella és Tóth Gábor képviselte. Örvendetes, hogy a teniszt csak pár éve kezdő gyúrói Kerényi Csaba és fia, Tamás ismét indultak a versenyen két kategóriában is. Martonvásári teniszező barátaink is szép számban érkeztek, így mindkét korosztály versenyében 10-10 fő kezdte a játékot. Két-két ötös csoportban mindenki számára garantált volt 4-4 mérkőzés, ahol bárki megtapasztalhatta, hol tart felkészültségben és játéktudásban. A mérkőzések két négyes szettből álltak, 3-3 állás esetén normál tiebrake, szett egyenlőség esetén, un. 10 pontig tartó meccs tiebrake döntött. Az erősorrend kiemeltjei csoportonként hozták a kötelezőt és jutottak el az elődöntőig, ahonnan sikeresen tovább is meneteltek. A korábban rendszeresen teniszező Kosaras Pétert – tordasi iskolánk igazgatóját – két győzelem után Kerényi Csaba állította meg az elődöntőbe jutásért. Tóth Gábor a korábbi győztes, Dobák Tamás elleni győzelmével került be az elődöntőbe, ahol tiebrake-ben veszített az érdi Molárovics János ellen. A másik ágon Galgóczi Lajos sima győzelemmel jutott a döntőbe, ahol magabiztosan hozta a kötelezőt és lett a senior győztes ismét. Kosaras Péter Ákos

A junior – 45 év alatti – korosztályban szép játékot láthattunk a görög Andreas Gianoupolustól – aki egyébként Hajbin Gergő állandó teniszpartnere – és Pántya Bercitől, de mindez kevés volt a negyed döntőbe jutáshoz, mivel a martonvásári Dávid Roland három győzelemmel jutott az elődöntőbe a kiemelt és szintén martonvásári Orosz Józseffel együtt. A másik ágon, a már ifjabb Djokovics szinten teniszező 14 éves Dobák Bálint jutott elődöntőbe a nála jóval idősebb budapesti Németh Antal társaságában aki a nap talán leghosszabb mérkőzését Orosz Józsi ellen elveszítve, nem jutott döntőbe. A döntőben Dobák Bálint 4-2, 4-0 arányba győzött másodszor is Tordason.

Az egyéni küzdelmek mellett négy páros indult. A szürkületben véget érő körmérkőzésekben a Dobák család bizonyult a legjobbnak a Kiss Zoltán –Tóth Gábor (Szfv/Tordas) kettős előtt, míg a Pántya fivérek harmadikként végeztek.

A sok mérkőzés alaposan kifárasztotta versenyzőinket, de déli harangszót követően a Sport Büfében elfogyasztott közös finom ebéd után újult erővel vágtunk bele a délutáni küzdelmeknek. A versenybírói teendőkért ismét köszönet illeti Fehér Sándort. A győztesek jutalma a kupák és érmek mellett a sóskúti KÖNIG ÉTTEREM és a SUKORÓI BOGLYA CSÁRDA, két-két fős vacsora meghívása, belépő a TERRAPLAZA októberi kiállításra, valamint teniszlabdák voltak. A versenyre felajánlott díjakat a a váli TERRAPLAZA KFT, a CARÉRA BOSCH SZERVIZ – ÉRD M7 lehajtó – , KÖNIG ÉTTEREM SÓSKÚT, valamint a sukorói BOGLYA CSÁRDA sportszerető tulajdonosai biztosították. A verseny lebonyolítását támogatta a MEDITAX-TORDAS KFT és a tordasi BIO-PATIKA.