Nem sikerült a meglepetés az Iváncsa ellen

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Hiába vezettünk már a 2. percben, némi játékvezetői rásegítéssel végül kijött a csapatok közötti különbség, és az éllovas 6:2 arányban diadalmaskodott.

Igazából egyáltalán nem volt okunk az aggodalomra a hétvége előtt, ugyanis a Tordas együttesélén egyértelműen erősebb gárdát, a listavezető Iváncsát fogadtuk. Sajnos a hét közbeni esőzések igencsak megterhelték a pályáinkat, gy szombat reggel még az is kétséges volt, hogy egyáltalán alkalmasak lesznek-e a körülmény a mérkőzésre. Végül a játékvezetők úgy döntöttek, hogy az amúgy csak félig levágott centerpályánk megfelel az előírásoknak, így a csapatok ott is kezdték a melegítést, annak ellenére, hogy a pálya két pontján is több centis víz állt.

Hámorinak sajnos a nélkülöznie kellett a martonvásári mérkőzésen megsérült Nagy játékát, illetve orvosi tanácsra Szmok is csak a padon kapott egyelőre helyet. Ennek megfelelően a kezdőbe Kires, Kun, Madar, Kőszegi, Bakos, Németh, Hadnagy, Kerényi, Farkas Zs., Tőke és Pongrácz neve került be.

A mérkőzés abszolút meglepetéssel indult, ugyanis az első támadásunk végén szöglethez jutottunk, amit Tőke végzett el, a kipattanó végül Németh elé került, aki közelről a 2. percben megszerezte a vezetést a Tordasnak. Ahogy ezután várható volt, azonnal nyomás alá került a hazai kapu, de a védelem állta a sarat és ugyan voltak helyzetei az Iváncsának, gólt nem sikerült szerezni. A 18. percben aztán egy szöglet után a vendégek csatára egyértelműen szabálytalankodott, a játékvezető azonban újra szögletet ítélt, melyet a Aradi a kapuba is fejelt, egalizálva ezzel az eredményt. Ezt követően sajnos továbbra sem sikerült oldani a nyomást és előbb Mondovics, majd  Bartha voltak eredményesek, így a csapatok 1:3-as félidei eredménnyel mehettek az öltözőbe. Tény ugyanakkor, hogy a 3. gól előtt Mondovics egyértelműen szabálytalanul szerzett labdát Bakossal szemben, a játékvezető azonban ez alkalommal is a listavezető számára döntött kedvezően.Iváncsa - Tordas

A második játékrész is vendég fölényt hozott, bár már többet játszott a Tordas, de sajnos két védekezési hiba miatt kapott gól miatt már 4-re nőtt a különbség, ami lényegében el is döntötte a mérkőzést. A 70. percben végül Balogh belőtte a 6. iváncsai gólt, amivel a vendégek lényegében hozták is az utóbbi időben tőlük megszokott 6 gólos meccsátlagot. A Tordas azonban nem adta fel és Bakos L. jobboldali szólóját követően Vörös elő került a labda, aki közelről még szépíteni tudott, sőt 3 perccel később akár duplázhatott is volna, azonban az a lehetőség kimaradt.

Összességében megérdemelten nyert az Iváncsa, azonban némi hiányérzet mégis lehet bennünk, ugyanis két olyan gól is esett, amely egyértelműen a saját hibánknak köszönhető. Emellett nem segített az sem, hogy a játékvezetők az egyébként abszolút fegyelmezetten védekező Tordas ellen ítéltek két kritikus helyzetben is, amely jelentősen hozzájártul az eredmény megfordításához és az Iváncsa előnyének növeléséhez. Ennek ellenére nincs okunk a kétségbeesésre, három forduló van még hátra a bajnokságból, melyből két mérkőzésen is az esélyesként lépünk majd pályára, így bőven van még remény a pontok gyűjtögetésére.

130 néző

Gólszerzők: Németh (2.), Vörös (86.), illetve Aradi (18.), Mondovics (28. és 50.), Bartha (30.), Berényi (62.), Balogh (70.)

Tordas: Kires, Kun (-Vörös), Kőszegi, Madar, Bakos L., Hadnagy (-Závodszky), Kerényi (-Bakos R.), Farkas Zs., Németh (-Farkas K.), Tőke, Pongrácz; Kispad: Szabadi, Szmok, Szabó; Vezetőedző: Hámori György

Iváncsa: Vörös, Balogh, Jankovics (-Sinka), Szauter (-Facskó), Aradi, Bartha (-Berényi), Pribék, Mondovics, Márki, Fodor (-Serfőző), Nagy; Kispad: Gábor; Vezetőedző: Miskovicz Bálint