Nagyon fontos 3 pontot szereztünk a Gárdony legyőzésével

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Vasárnap a Viszló Trans Megyei I. osztályú bajnokság 26. fordulójában hazai pályán 2:1-es győzelmet aratott a Tordas a Gárdony felett.

A tervekkel ellentétben sajnos sem Szép Alex, sem Vörös Feri nem tudta vállalni a játékot vasárnap, így néhány hiányzó mégis akadt a Tordas keretében, azonban ezen a téren a vendégek is nehézségekkel küszködtek.

A mérkőzés képe az elején hibákkal tűzdelt, kiegyenlített játékot hozott, mind a két oldalon voltak lehetőségek, de egyik csapatnak sem sikerült komolyabb nyomást gyakorolnia ellenfelére. Az idegesség látszott a játékosokon, akik ennek gyakran adtak hangot egymás között, ami nem segítette a csapat egységét. A félidőre 0:0-val vonultak az öltözőbe a csapatok.

Csillag Szilveszter, vezetőedző a szünetben kellő határozottsággal rendezte a keretet, így a fordulót követően a Tordas már sokkal tudatosabban és összeszedettebben érkezett a pályára. A jól felépített támadások szépen fokozatosan alakultak, és egyre több szögletet és szabadrúgást szereztünk, melyek komoly veszélyt jelentettek a kapura. Az eredmény nem maradt el. Az 53. percben Endrefalvi végzett el szabadrúgást 27 méterről, amely keresztbe szállt és a magas érkező Németh erőből fejelt a hosszúba, megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak.

A meccs azonban nem dőlt el, a gárdonyiak igyekeztek helyzeteket kialakítani, ugyanakkor a tordasi védelem jól állta a sarat. A 74. percben Fagyal eldönthette volna ugyan a találkozót, de közeli lövését Wittner bravúrosan hárította. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, mert 78. percben Takács állította meg a támadót, a játékvezetők szerint szabálytalanul, így a Gárdony értékes szabadrúgáshoz jutott 22 méterre a kaputól. Sajnos Meggyes értékesítette a lehetőséget, ugyanis egy lépést követően a rövid fölsőbe lőtt, 1:1.

A Tordas azonban megrázta magát. Alig három perccel később Márkus lépett ki a jobb oldalon, jól fedezte a labdát, majd jobb külsővel a hosszú alsóba lőtt, megszerezve ezzel a 15. találatát a szezonban. A végeredmény tehát igazságos 2:1, amivel a Tordas nagyon fontos 3. pontot szerzett, ami a hátrelévő fordulók során biztosíthatja a tisztességes helytállást az egész bajnokságban.