Három győzelem és egy döntetlen a hétvége mérlege – Vida hatot rúgott egy félidő alatt a megye III-ban

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgásUtánpótlás labdarúgás No comments

Jól sikerült a hétvége futball csapataink számára, U16-os és U19-es keretünk, valamint megye III-as együttesünk is nagy arányú győzelmet aratott, első keretünk pedig emberhátrányban remizett a Sárosd ellen, így már 7 mérkőzés óta veretlen.

Vasárnap kora délután a Sárosd együttesét fogadta a megyei I. osztályban szereplő felnőtt csapatunk. Korolovszky gárdája 6 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát szerette volna folytatni, így egész héten keményen készültünk a 4. helyen tanyázó mezőföldiek elleni találkozóra. A kezdő a sérülések miatt a következők szerint alakult: Kires, Kőszegi, Kerényi, Bakos L, Kóczián, Farkas Zs., Tolnai, Szmok, Pongrácz, Balassa, Szabó. A meccs jelentős hazai fölénnyel indult, melyet gyorsan sikerült gólra váltani, Szmok már a 4. percben a kapuba talált a kilépő sárosdi hálóőr felett átemelve a labdát. Ezt követően zsinórban jöttek a tordasi helyzetek, de sajnos Pongrácz és Szabó is hibázott ziccerben, illetve Szmok sem tudott duplázni, így bár szép játékot láthattunk a félidő csupán egygólos hazai előnynél jött el.

A második játékrész elején folytatni tudtuk szép játékunkat, azonban egy előre ívelt labdánál Kires nem találta meg az összhangot a védőkkel és a lepattanó labda egyszerűen tovább pattant a hazaiak mellett, visszahozva ezzel a mérkőzésbe a Sárosdot. Nem sokkal később a játékvezetőké lett a főszerep, akik korábbi következetlenségük megkoronázásaként lényegében 3 perc alatt két sárga lappal az öltözőbe küldték Farkast, így a Tordas 10 emberre fogyatkozott.A hátrány azonban alig érződött a mérkőzésen, fiatal támadóink rendre megverték a sárosdi védőket, de sajnos már nem sikerült újabb találatot elérni, így maradt az 1:1-es döntetlen, ami inkább a vendégeknek okozott örömöt.

Mindent összevetve a kilátogató közel 150 néző szép focit és küzdeni akarást láthatott a fiúktól, azt a focit, amelyet a csapat célul tűzött ki a szezon elején. Egészen biztosak lehetünk abban, hogy amennyiben a srácok továbbra is elvégzik a számukra meghatározott munkát, folytatódhat a jó sorozat és a Mezőfalva legyőzését követően tavasszal a tabella elején lévő csapatokkal szemben is esélyesen léphetünk majd pályára.Tordas - Sárosd 1:1

U19-es keretünk a Pusztaszabolcsot fogadta szombat délelőtt, hiszen a Sárosd ifi kerete tavaly kiesett a megyei I. osztályból. Felnőtt együttesünkhöz hasonlóan Pongrácz révén itt is gyorsan megszereztük a vezetést, hiszen már a 6. percben nálunk volt az előny, majd az első félidőben egy szépítő találatot követően Bakos R. és Pongrácz révén 3:1-re nőtt a különbség. A második játékrészben pedig a csere nélkül érkező pusztaszabolcsiak teljesen átadták a kezdeményezést így a vége Balassa és Györke góljaival 5:1 lett, amellyel a Tordas felzárkózott a középmezőnyhöz.

A múlt héten elszenvedett bosszantó vereség után megye III-as alakulatunk a Vértesacsát fogadta nagy reményekkel szombaton. Ahogy a többi találkozón, itt is gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a tordasi gárda és Vida visszagurításából Szalay révén már a 9. percben gólt szerzett. Ezt követően a megszokott góltalanság jött, így hiába volt több lehetősége is Herczku István csapatának a félidő előtt már nem sikerült a hálóba találni. Ahogy az pedig lenni szokott a második félidőben megbosszulta magát a sok kihagyott helyzet és a Vértesacsa a semmiből szerezte meg az egyenlítő gólt a 49. percben. Sokáig azonban nem örülhettek a vendégek, ugyanis elindult Vida gólgyára, amelynek köszönhetően alig 37 perc alatt egyedül 6 nagyon hasonló gólig jutott. A képlet alapján a területbe belőtt labdával Vida megelőzte védőjét a 16-oson belülre robogott, ahonnan magabiztosan tüzelt. Az vértesacsaiaknak ugyan még kijutott egy szépítő találat, azonban a végeredmény így is magabiztos hazai 7:2-es sikert hozott, amivel a Tordas II a 8. helyre lépett előre.

Szintén győzelmet szerzett U16-os serdülő korosztályunk. Fazekas Attila vezényletével ez alkalommal a Bicske ellen léptünk pályára, azonban vendégeink csupán 10-en tudták vállalni a találkozót, így a tordasi fiúk nem is hagytak kétséget a találkozó kimenetelét illetően és a 10. percben megkezdték a gólgyártást. Az első félidőben Mészáros, Vlad és Bíró, míg a második játékrészben Csóti, Szabados és Boroczki talált a hálóba, így magabiztos 6:0-ás tordasi győzelem született ezen a pályán is.