Három győzelem egy hét alatt a megye I-nél

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Korolovszky gárdája az Abánál 7:1 arányban, míg a Pátkánál 1 góllal bizonyult jobbnak és idegenben győzte le az Ercsit a kupában. A megyei III. osztályban is jönnek az eredmények.

A megyei I. osztályú bajnokság 24. fordulójában az Aba látogatott Tordasra. A sereghajtó otthonából ősszel nem sikerült elhozni a három pontot, így most vártuk a lehetőséget, hogy megmutassuk milyen különbség van a két csapat között. A találkozó alá is támasztotta, hogy a Tordas megérdemelten szerepel a megyei élvonalban a gólgyártást Hermann kezdte meg a 8. percben, egy szép szóló után lőtte ki az alsó sarkot, majd Kun és Balassa következett, így a 37. percben már 3:0 volt az állás. Ekkor lényegében a semmiből szépítettek a vendégek Esze révén, de még a félidő vége előtt Pongrácz is betalált, így a csapatok 4:1-es állásnál mentek az öltözőbe. A játék képe a második félidőben sem változott, Vörös, Pongrácz és Szabó is eredményes volt, így a vége egy kiadós, 7:1-es győzelem lett, ami a legnagyobb arányú diadala  Tordasnak a megyei élvonalban töltött évek alatt.

Egy héttel később a csapat a Pátka otthonában lépett pályára. Ősszel megszenvedtünk az újonccal, akkor Szmok Gergely gólja döntött. A Pátka erre a mérkőzésre ismét felszívta magát és keményen küzdöttek a pontszerzésért. Szerencsére most hamarabb jött a mindent eldöntő találat, melyet Pongrácz a 28. percben közelről fejelt. A Tordas ezzel már 14 pontnál jár a tavasz során. Összehasonlításként érdemes megjegyezni, hogy a 2014/15-os szezonban összesen 34, míg a 2015/16-os szezonban összesen 30 pontot szereztünk, és joggal reménykedhetünk, hogy a hátralévő 5 forduló során is tovább növekszik majd ez a szám.

Tovább lépdelünk mindeközben a Megyei Kupasorozatban is, és immár a legjobb 8 között várjuk következő ellenfelünket, a Mórt. A legutóbbi fordulóban az Ercsi vendégeként kellett megküzdeni a továbbjutásért. A szintén megyei élvonalban szereplő Duna partiak már a 15. percben megszerezték a vezetést, azonban Vörös góljával és Márkus káprázatos találatával már a 41. percben a tordasiaknál volt az előny. Mivel több találat nem esett így 2:1-es eredménnyel búcsúztattuk azt az Ercsit, aki augusztusban még éppen bennünket ütött ki a Magyar Kupából. Azóta egyébként ez a második alkalom, hogy legyőztük zöld-fehér riválisunkat.

Mindeközben a megye III-ban szereplő csapatunk továbbra is próbál a dobogó közelébe férkőzni, amihez nagy lépést jelentett, hogy hétvégén Vida duplájával és Szalay góljával 3:1 arányban bizonyult jobbnak a csapat a Lovasberénynél. Az első szezonját futó Tordas II jelenleg a tabella 5. helyén áll, de a hátralévő öt forduló során reális elvárás lehet a dobogó elcsípése.