Bravúros győzelem a Mór felett a kupában

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

4:1-es sikert aratott a megyei kupasorozatban a Mór felett a Tordas, a kezdőben 5 megyei III osztályban szereplő játékossal. A győzelemmel a csapat már a legjobb 4 között van.

Korolovszky együttese elég kemény terhelésnek van kitéve az utóbbi hetekben, ugyanis rövid időn belül az 5. mérkőzését játszotta szerdán, a Fejér Megyei Kupasorozat 6. fordulójában. Ezt figyelembe véve több megye III. osztályban szereplő játékos is keretbe került, hogy a hétvégi Baracs elleni találkozóra is megfelelő erőnléttel készüljenek a srácok. A kezdő csapat ezek alapján a következők szerint állt össze: Kires, Kőszegi, Varga, Rácz, Héder, Bakos, Farkas, Márkus, Sinka, Vida, Vörös.

A tordasiak már az elejétől kezdve harciasan kezdtek, ez a fölény pedig a 23. percben érett góllá, ekkor Vörös büntetőből megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Alig 10 perccel később jött a vendégek válasza, Bánfalvi egyenlített és mivel több gól nem esett az első félidőben 1:1 volt az állás a szünetben. Korolovszky a szünetben négyet is cserélt, így jelentősen átalakult a csapat a második játékrészre, ami határozott tordasi győzelmet hozott. Ez 54 percben Kun lőtt szép gólt egy szóló után, majd Pongrácz lőtte ki a hosszút okosan, végül pedig Vörös talált be egy visszagurított labdából a 90. percben, beállítva ezzel a 4:1-es végeredményt.

Ez a siker két szempontból is mérföldkőnek tekinthető: egyfelől soha nem jutott még a Tordas a legjobb négy közé a megyei kupasorozatban, másfelől soha nem sikerült eddig legyőznünk a Mórt. Mindezt pedig úgy tudtuk elérni, hogy valóban komoly szerep jutott a megye III-ban szereplő játékosoknak is.

Szép volt fiúk, egy hét múlva a Főnix Gold (egykori Velencei játékosállomány) ellen kell majd kiharcolni a döntőbe jutást.