Az újabb győzelemmel már 6 meccs óta veretlen első csapatunk

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgásUtánpótlás labdarúgás No comments

Megye I-es felnőtt keretünk a Baracsot győzte le a hétvégén, így tovább folytatja a jó sorozatot. Viszont U19-es és megye III-as együttesünk is botlott idegenben.

A Tordas SE zászlós hajója, a megye I. osztályban szereplő felnőtt csapatunk 5 mérkőzés óta serényen gyűjti a pontokat. Bár a várakozásaink némileg meghaladták a jelenlegi állapotot, mégis összességében elégedettek lehetünk, hiszen a formálódó csapat a botlások ellenére szépen szerepel a bajnokságban az utóbbi időben. Ennek köszönhető az is, hogy az elmúlt 5 mérkőzés mindegyikén sikerült pontot szerezni, így az utóbbi időben több helyezést is előre léptünk és a 10. pozícióból vártuk a Baracs elleni idegenben játszott “helyosztót”. Arra tekintettel azonban, hogy október 23. miatt minden mérkőzést szombaton játszottak a megyei bajnokságokban, nem volt sajnos lehetőség a játékosok átadására, így mind a három hétvégén pályára lépő alakulatunk alacsony létszámmal érkezett a mérkőzésekre.

Megye I-es keretünk lényegében 11 kezdő játékos mellett egy kapussal és két sérült cserével érkezett Baracsra. A kezdő ennek megfelelően a következők szerint alakult: Kires, Bakos L., Kóczián, Kerényi, Kőszegi, Farkas, Szmok, Pongrácz, Tolnai, Balassa, Szabó. A mérkőzés ideális kezdődött, ugyanis a 7. percben megszerezte a Tordas a vezetést Szabó révén, aki közelről talált a hálóba. A játék képe a kezdésnek megfelelően alakult, azonban hiába adódott több lehetőség Balassa és Pongrácz előtt is, sajnos a félidő előtt már újabb találatot nem sikerült elérni, sőt egy védelmi hibából a hazaiak jutottak szabadrúgáshoz jó szögből és a megpattanó lövést Kires nem tudta hárítani, így a félidő a tordasi dominancia ellenére 1:1-es állásnál jött el.

A második játékrészben sokáig úgy tűnt, hogy meddő mezőnyfölénytél többet nem tudunk elérni, azonban a 72. percben egy szögletet követően Bakos lőtte erővel kapura a labdát, melyet végül a közel álló Kerényi juttatott a hálóba, megnyugtatva ezzel a fiúkat. Alig 8 perccel később végül ismét Szabó volt eredményes, aki beállította az 1:3-as végeredményt, mely újabb három pontot és a 4. győzelmet jelentette csapatunk számára.

Ahogy az korábban várható volt a szezon elején megszenvedett együttesünkön kezd érződni a kemény munka és kitartásuknak köszönhetően beérik Korolovszky szemlélete, amely szerencsére már az eredményeken is látszik. Reméljük, hogy ez a forma átmenthető a hazai Sárosd elleni találkozóra is.

U19-es csapatunk szintén megérezte, hogy minden mérkőzést szombaton rendeztek és mivel ketten is lebetegedtek a hétvégére, sajnos csak 10 emberel tudtuk vállalni a találkozót, ráadásul a hosszú sérülésből visszatérő Farkas Kevin már az első félidőben újra a lábához kapott, így lényegében 9 játékosunk mérkőzött Száron. A találkozó a 20. és a 30. perc között el is dőlt, ekkor három találatig jutottak a hazaiak, így 3:0-ás vereséggel érkeztek haza a fiúk, elkeseredésre azonban semmi okuk, most szombaton a Pusztaszabolcs ifjait fogadjuk.

Megye III-as keretünk nagy reményekkel utazott Csákberénybe, hiszen a múlt héten kifejezetten jó játékkal sikerült 0:0-ás döntetlent játszani a listavezetővel. Sajnos a körülmények nem segítették a játékot, a pálya minősége hagyott némi kivánni valót maga után. A találkozó kifejezetten jól kezdődött, hiszen több veszélyes támadást is vezettünk, de a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg, akik lényegében az első védelmi hibát kihasználva már a 10. percben a hálóba juttatták a labdát. Gyorsan jött azonban a válasz, a 18. percben Tóth kapott labdát a jobb oldalon és szépen a hosszúba tekert. Úgy tűnt, hogy meg is lehet fordítani a találkozót, azonban sem Vida, sem pedig Szalay nem tudott a hálóba találni, a kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat, ugyanis a 34. percben Orosz a tizenhatoson belül szabálytalankodott, Németh pedig nem hibázott a büntetőnél 2:1. Bár a második játékrészben is a Tordas dominált, az egyre idegesebben játszó csapat a higgadt játék helyett ívelgetni kezdett, így pedig nem sikerült gólt szerezni, azaz maradt az első félidő eredménye, ami egyben hazai győzelmet is jelentett. Herczku István csapata a jövő héten a Vértesacsa csapatát fogadja majd.