Az Ercsi legyőzésével már több mint két hónapja veretlen megye I-es csapatunk

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgásUtánpótlás labdarúgás No comments

3:1-re győzött vasárnap az Ercsi ellen Korolovszky gárdája, szombaton pedig megye III-as keretünk nyert kiütéssel. Sikert könyvelhetett el az U16 is, ifi csapatunk pedig ikszelt.

Várható volt, hogy a hosszú jó szereplés miatt jó lelki állapotban lévő első számú cspatunk le fogja tudni küzdeni a hiányzók magas számát, és ennek megfelelően adott esetben visszavághat majd a nyári vereségért az Ercsi ellen. Korolovszky együttese 8 veretlen fordulóval a háta mögött magabiztosan várta a rangadót, amelynek sikere esetén kézzelfogható közelségbe kerülhetett a nyáron kitűzött cél is. Mivel az utóbbi hetekben az Ercsi keretének teljesítménye elmaradt a várakozásoktól reáls esély volt a tordasi győzelemre.

Korolovszky tekintettel a sérültekre és Kóczián eltiltására a következők szerint állította össze a kezdőt: Kires, Hadnagy, Kőszegi, Kerényi, Bakos L., Tolnai, Farkas Zs., Kun, Pongrácz, Balassa, Vörös. A körülmények nem voltak éppen ideálisak, de a 3 fok, az erős oldalszél és a mély pálya ellenére a tordasiak végig keményen küzdöttek és taktikusan játszottak, aminek meg is lett az eredménye. A mérkőzés elején bekezdett a hazai csapat és viszonylag cgyorsan góllá is érett az akarat, Kun a 8. percben egy szép támadás végén máris megszerezte a vezetést. Ezt követően az Ercsi ugyan többet birtokolta a labdát, de igazán veszélyes támadást nem tudott kialakítani, így felöénye meddőnek bizonyult és sem az akciók, sem a pontrúgások nem jelentettek valódi veszélyt Kires kapujára. A sok ötlettelen támadás pedig megbosszulta magát, ugyanis a 37. percben Vörös elé pattanó labdát a csatár könyörtelenűl a hálóba bombázta, megduplázva ezzel a tordasi előnyt.

A második játékrész az elsőhöz hasonló képet mutatott, az Ercsi birtokolta a labdát, de csupán a félpálya magasságában, és nem igazán sikerült aprópénzre váltani a fölényt. Tordas - Ercsi 3:1A tordasiak viszont továbbra is kúsztak-másztak, aminek újabb eredménye lett, ugyanis a nyáron éppen az Ercsitől érkező Tolnai szerzett meg egy labdát, majd jó 30 méterről kapásból kapura is küldte, amit a felugró Hodula már nem tudott hárítani, így a középpályás gyönyörű gólt jegyzett a 70. percben. A találat teljesen visszavetette a vendégeket, megszűnt a fölény is, és a Pongrácz, Balassa, Vörös, majd a Kun helyére érkező Németh többször is a védelem mögé kerültek, de újabb gólt már nem sikerült szerezni. 5 perccel a találkozó vége előtt meglett a szépítő találat is, Ivacs játszotta meg a labdát a bal oldalon, majd a centerezés után Hoffmann juttatta játékszert a kapuba, beállítva ezzel a 3:1-es végeredményt.

A tordasi csapat abszolút megérdemelten nyert, amiből több komoly pozitívum is következik: a nyár közepén elkezdett munka nyomán jól látszik, a mi csapatunk egy erőszakos, de kitartó keret, amely néhány kivételtől eltekintve, mindenkivel felveszi a harcot. Az elmúlt két hónap során nem találtunk legyőzőre, és ezzel a 9 mérkőzéssel eddig soha nem látott sorozat alakult, amely kitünő alapja lesz a tavaszi szezonnak is. Korolovszky helyesen érzett rá a csapat erősségeire, és most már szerencsére ki is tudjuk azokat használni. Az utolsó forduló előtt már a 6. helyezettel azonos pontszámmal várhatjuk a zárást.

U19-es keretünk is az Ercsit fogadta szombat délelőtt, az esős időben nem volt egyszerű helyzete a játékosoknak, azonban a 11 fővel felálló tordasiak ezen a mérkőzésen is derekasan küzdőttek, aminek köszönhetően meg is lett a pontszerzés. A találkozó elején, a hetek óta jól játszó Balassa szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, azonban 20 perccel később Liszi révén egalizáltak a duna-partiak. 8 perccel később viszont Pongrácz is betalált, így a félidő 2:1-es tordasi vezetésnél jött el. A második játékrészben folytatódott a vizicsata, és a vendégek meg is találtak az utat a hálóba, a 63. percben Bognár egalizált, majd az Ercsi a védekezésre helyezte a hangsúlyt és a vizes, helyenként állóvizes pályán a tordasiak már nem tudták újra bevenni az Ercsi akpuját így végül 2:2-es döntetlen született.

Szintént szombaton, még rosszabb körülmények között a Hercku István által irányított megyei III. osztályban szereplő együttesünk fogadta a Vereb-Pátka alakulatát. A folyamatos esőzésnek köszönhetően ekkorra már lényegében alig volt normálisan focizható része a center pályának, így erősen át kellett alakítani a taktikát, de a csapat jól alkalmazkodott. A Csizmazia, Molnár, Varga, Farkas Ö., Sztyélik P., Fischer, Szabó, Hadnagy, Márkus, Vida, Szalay kezdővel felálló keret eredetileg a 3. fordulóban kellett volna megbírkózzon a vértesiekkel, azonban a halsztott mérkőzésre végül csak most került sor.

A találkozó a várakozásoknak megfelelően indult, és lényegében az egész meccs során a vendégek térfelén folyt a játék. Vida révén már az 5. percben megszerezte a Tordas a vezetést, majd a csatár mesterhármasának és Szabó fejes góljának köszönhetően a félidőben már 4:0 volt az állás. A második játékrészben aztán Szalay is mesterhármasig jutott, de Vida és Fischer is gólt tudott szerezni, így a tordasiak összesen 9 gólig jutottak. A vendégek szépítő találata az 57. percben esett, ekkor egy hazagurított labda akadt el a pocsojában és a kilépő Cseke a kapu bal oldalába lőtt. A győzelemnek köszöhetően megye III-as csapatunk összesen 3 mérkőzés óta tartó győzelmi szériával zárta az őszt, így frissen alakult keretünk a tabella 7. helyről várhatja majd a folytatást tavasszal.

Szintén utolsó mérkőzését játszotta vasárnap a Fazekas Attila által irányított U16-os társaság. A serdülő fiúk a rossz körülmények elcserélték a pályaválasztás jogát és így a frissen avatott martonvásári műfüvön lépek pályára a szomszédaink ellen. A fiúk a hideg ellenére szintén becsülettek küzdöttek és nem sok esélyt hagytak a hazai-idegen martonvásáriaknak. Az első félidőben ugyan még csak egy gólos volt az előny Kónya 37. percben szerzett találatának köszönhetően, de a második játékrészben Györke és Teszár is betalált, illetve Kónya duplázni tudott, így a 86. percben szerzett martoni gól csak a szépítésre volt elegendő, így a Tordas 4:1 arányban győzte le a Martonvásárt. A serdülő csapatunk ezzel már sorozatban 4. győzelmét zsebelhette be és mident összevetve a középmezőnyben várhatja a folytatást márciusban.