5 gólig jutottunk a Kápolnásnyék ellen a megyei kupasorozatban

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

5:2 arányú győzelmet arattunk a megyei kupa 3. fordulójában Kápolnásnyéken, ezzel első csapatunk négy napon belül második győzelmét szerezte.

Tekintve, hogy a Magyar Kupa szereplésünk gyorsan véget ért, a területi kupa 3. fordulójában kapcsolódtunk be a sorozatba. Első ellenfelünk a megyei II. osztályban egyébként kifejezetten jól szereplő Kápolnásnyék volt, úgyhogy az eddigi tapasztalatokat tekintve abszolút nem számítottunk könnyű találkozóra. Nehézséget jelentett az is, hogy Korolovszky válogatott béli elfoglaltsága miatt továbbra sem tudott csatlakozni a csapathoz, illetve a korai kezdés miatt, több játékosunk sem tudta vállalni a mérkőzést. Ennek ellenére U19-es együttesünknek és megyei III. osztályban szereplő csapatunknak köszönhetően 18 fős kerettel érkeztünk vendéglátónkhoz.

A kezdő csapatunk a legutóbbihoz agyon hasonlóan alakult: Kires, Kőszegi, Hadnagy, Bakos R., Kerényi, Bakos L., Kun, Tőke, Molnár, Pongrácz, Vörös. A mérkőzés ideálisan kezdődött, egy jól begyakorolt figurát követően már a 2. percben megszereztük a vezetést, Vörös lépett ki éKápolnásnyék - Tordass kapott pontos labdát, amit magabiztosan passzolt a hálóba az ötös sarkáról. Ezt követően viszont nem sikerült felülkerekedni ellenfelünkön és a Kápolnásnyék nem játszott alárendelt szerepet az első fél órában, sőt több veszélyes szöglete is rúgtak. A 33. percben azonban Kun elé került a labda, aki az alapvonalról keresztbe lőtte a labdát, amit ismét Vörös passzolt a hálóba. Egy perccel később Pongrác 20 méterről lőtt kapuba egy hosszabb labdavezetés végén, a lövést ugyan hárította a kapus, ugyanakkor az a feje felett a hálóban landolt. A csapatok végül 3:0-ás tordasi vezetéssel mentek az öltözőbe a szünetben.

A második játékrész elején kicsit harciasabban kezdtek a hazaiak, és végül az 55. percben egy szép fejes góllal életben tartották a kápolnásnyéki reményt. A mérkőzés kifejezetten lassú tempóban folyt, ami ezúttal a hazaiaknak kedvezett és egy támadás során a beforduló csatár a védekező Bakos R., egyébként leszorított kezére rúgta a labdát, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, amelyet Szilasi a 74. percben értékesített is. A góllal vérszemet kapott a Kápolnásnyék, ugyanakkor alig 10 perccel később Kun eldöntötte a mérkőzést, ugyanis egy letámadásból labdát szerzett az utolsó embertől és egészen a tizenhatosig robogott, ahol nem hibázta el a ziccert. Egy perccel később pedig Szalay indította Tőkét, aki a rövid felsőbe lőtt, beállítva ezzel az 5:2-es végeredményt.

A második félidő izgalmas 10 percét leszámítva egyértelmű volt a mérkőzés kimenetele és a mérkőzés képén is visszaköszönt az osztálykülönbség. Az újabb győzelem pedig jó ómen lehet a hétvégi bajnoki fordulót tekintve is.