4:1-es vereség az Iváncsa otthonában

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Sajnos nem sikerült meglepetést okoznunk a listavezető vendégeként, így az eltiltásokkal és sérülésekkel küzdő Tordas SE pont nélkül maradt a hétvégén.

Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgok szombaton, ugyanis egyfelől az Iváncsa jó arányban hozza a kötelezőnek mondható győzelmeit tavasszal, is illetve a héten Csillag Szilveszter kénytelen volt mellőzni, Bajzát, Szép, Vörös és Fagyal játékát.

A mérkőzés első fél órája ennek ellenére eseménytelenül telt el, ugyanis az ötlettelenül játszó Iváncsa nem tudta feltörni a fegyelmezetten védekező Tordas sorait. Tény ugyan, hogy a labdát jóval többet birtokolták a hazaiak, azonban az utolsó passz rendre pontatlan volt, vagy valamelyik kék-fehér játékos avatkozott közbe.

A 30. percben egy középen eladott labdából azonban jól ugratták ki az iváncsai támadót, akinek a lövését Heim csak középre tudta ütni, ahol az érkező Balogh belsővel passzolt a hálóba, megszerezve ezzel a vezetést. Nem kellett sokat várni a második találatra. A bal hátvéd pozíciójában játszó Márkus buktatta a kilépő támadót, majd az alapvonaltól 3 méterre elvégzett szabadrúgást Márki értékesítette pontosan. Az első félidő hátra lévő 10 percében az első félórának megfelelően nem változott az eredmény.

A második játékrész kezdetén Mezei váltotta Szabót, majd a lesérülő Farkas helyére Szabadi állt be. Az iváncsaiak lényegében a kötelező játékot játszották, azonban a 3. gólra a 66. percig kellett várni, amikor a csereként beállt Fodor egy középre passzolt labdát lőtt közelről a hálóba. Alig 10 perccel később egy Endrefalvi futott versenyt a csereként pályára lépő Gondával, majd mind két játékos elesett, és a bíró büntetőt ítélt, amelyet a sértett érvényesített 4:0.  Az Iváncsa a magabiztos vezetés tudtával kapuscserére szánta el magát, viszont a fiatal Gábor 3 perccel a pályára lépést követően egy kirúgást egyenesen Márkushoz passzolt, aki könyörtelenül megtorolta a hibát, megszerezve ezzel a szépítő találatot.

Összességében becsületes helytállást és küzdeni akarást láthattunk a tordasi játékosokon, viszont a két csapat közötti különbséget sajnos jól tükrözi az eredmény. Nem szabad elfelejtenünk, hogy ezzel a mérkőzéssel az összes nehéznek titulált mérkőzésen túl vagyunk, így a hátralévő 5. fordulóban joggal reménykedhetünk, hogy az őszi szezonhoz hasonlóan megkezdődik a szezonvégi pontvadászat.

A szombati játéknapon a többi pályán a következő eredmények születtek:

• Martonvásár – Puskás Akadémia      2:5
  • Ercsi – Bicske                                    3:0
  • Dunafém-Maroshegy – Kisláng         1:4

Jegyzőkönyv:

Vezette: Hajdú Balázs

Gólszerzők: Balogh (30.), Márki (35.), Fodor (66.), Gonda (75.), illetve Márkus (78.)

Iváncsa: Vörös – Gábor, Csikesz, Aradi, Sinka, Schaffer – Berényi, Bartha, Márki, Jankovics, Mondovics – Gonda, Nagy – Fodor, Balogh

Tordas: Heim, Endrefalvi, Németh, Kőszegi, Márkus, Suha, Hadnagy, Farkas – Szabadi, Losó, Szabó – Mezei, Szmok