2:1-es vereség Dunaújvárosban

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

A Tordas csapata 2-1 arányú vereséget szenvedett Dunaújvárosban a Viszló Trans megyei 1. osztályú bajnokság 21. fordulójában.

Nagy reményekkel érkezett a csapat Dunaújvárosba húsvét vasárnap, abban bízva, hogy legyőzi a rossz formában lévő Dunaújvárost.

A mérkőzés a tavasszal már megszokott képpel kezdődött, ugyanis a gyors tordasi gólhelyzetet követően a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, így a Szép Alexet mellőző védelem már a mérkőzés elején több alkalommal is helyt kellett álljon. Nem egyszer Heim szerencsés védelme, vagy a támadók hibájának köszönhette a Tordas, hogy továbbra is mérkőzésben maradhatott. A Dunaújváros nyomása a 30. percben érett góllá, amikor is Szili Szabolcs talált a kapuba, egy visszagurított labdából.

A második félidőre a Tordas álmosan érkezett, aminek köszönhetően a nagyon egyszerű focit játszó Dunaújváros már a 48. percben 2:0-ra növelte előnyét, a megszokott módon vezetett támadás után gólt szerző Szili fejesével. A vendégek ekkor kezdtek ébredni, és a hazai védők magasságát végre felismerve a földön kezdték felépíteni a támadásokat. A jól szervezett akcióknak köszönhetően a tizenhatoson belül buktatták az Endrefalvi passzát jól átvevő Márkust, aki viszont nem tudta értékesíteni a büntetőt, így maradt az eredmény.

Mivel a Tordas a gólszerzésre törekedve kinyílt, így mind a két oldalon veszélyes szituációk következtek, azonban egyik oldalon sem született kapura tartó lövés. Az áttörést a rövid kihagyás után visszatérő Farkas gólja hozta el az 56. percben, amikor a tordasi játékos Vörös átadását követően 12 méterről passzolt a kapuba.

A tordasi gólt követően a mérkőzés képe az ilyenkor megszokottak szerint alakult, a vendégek folyamatosan támadtak, míg a hazaik próbálták megőrizni az eredményt. Bár a találkozó végén Losó, Endrefalvi és Hadnagy is komoly lehetőséget tudott kialakítani további gól már nem esett, így a Tordas továbbra is nyeretlen tavasszal.