2 döntetlen Lajoskomáromban a hétvégén

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Felnőtt csapatunk 1:1-es, míg U19-es együttesünk 4:4-es döntetlent játszott a Lajoskomárom ellen.

Nagy reményekkel érkeztünk vendéglátónkhoz, ugyanis az eddigi fordulókban a nehéz ellenfelekkel megszenvedett felnőtt keretünk, a kitörésre vágyott. Sajnos nem jelentett jó hírt, hogy a hátvédsorban Kóczián és Hadnagy sem léphetett pályára sérülés miatt, nem beszélve Barbai, Márkus, Farkas K. és Németh távolmaradásáról. Ennek megfelelően Korolovszky a következő kezdőt küldte pályára: Kires, Kőszegi, Kerényi, Szép, Bakos R., Tőke, Bakos L., Farkas Zs., Kun, Pongrácz, Vörös.

A mérkőzés gyors iramban kezdődött, azonban az első félidőben lényegében egyáltalán nem alakult ki említésre méltó szituáció, leszámítva a hazaiak egy félollóját, amely azonban elkerülte Kires kapuját. A játék sok pontatlanságot és némi tordasi mezőfölény mellett, gyenge lajoskomáromi próbálkozásokat hozott, de gól nem esett.

A második játékrész elején azonban a tordasi gárda láthatóan más szellemiséggel érkezett a pálya, melynek köszönhetően alig két perc elteltével Pongrácz elé  került a labda a jobb oldalon, ahonnan befele indult, majd a felpattanó játékszert jó 25 méterről a kapu bal oldalába vágta, megszerezve ezzel a vezetést a Tordasnak. A gól után felébredtek a hazaiak és átvették a kezdeményezést, azonban védelmünk bal oldalán erőltették a játékot, ahol Szép kiemelkedő teljesítménnyel rendre megállította az akciókat. Sajnos a 60. percLajoskomárom - Tordas 1:1ben egy hosszan előrerúgott labda egy szerencsétlen mozdulatot követően Kerényi kezéhez ért a tizenhatoson belül, és bár támadó játékos egyáltalán nem volt a közelben, a játékvezető büntetőt ítélt, melyet Tanárki magabiztosan értékesített is. A hátralévő félóra során mind a két oldalon adódott lehetőség, talán inkább a Tordas volt a dominánsabb, Vörös egy veszélyes fejest is megeresztett, azonban újabb találat már nem esett és így a találkozó döntetlennel zárult. Ezzel a mind a két csapat a 4. pontját szerezte meg.

U19-es keretünk is a 3 pont reményében érkezett a mezőföldi településre. A mérkőzés annak ellenére ideálisan indult, hogy a tordasi csapat mindösszesen 11 fővel érkezett. Balassa duplájával és Pongrácz góljával a félidőben már 3:0-ás vezetésnél jártunk, azonban a második játékrészben jelentősen átalakult a találkozó. A hazaiak is bevetették felnőtt együttesük túlkoros ifistáit, és a 64. percben megszerezték a szépítő találatot is, melyre még Balassa tudott válaszolni a 78. percben, azonban a tordasi csapat kifulladt a végére és az 5 perces hosszabbítás végére kiegyenlített a Lajoskomárom, így végül ezen a meccsen is megosztoztak a csapatok a pontokon. A tordasi ifi, jelenleg 7 ponttal a tabella 10. helyét foglalja el.