Nem sikerült a pontszerzés a Gárdony ellen

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Kemény, hajtós mérkőzésen 1:2 arányban maradt alul a Tordas a Gáronnyal szemben a bajnokság nyitányában.

Várható volt, hogy nem lesz könnyű kezdése a megye I.-es keretünknek, ugyanis a Gárdony jelentősen erősödött a nyáron, és eddig is sorra nehéz mérkőzéseket vívtunk ellenük. Korolovszkynak ez alkalommal lényegében a teljes keret a rendelkezésére állt, így a kezdőt a következő szerint állította össze: Kires, Kerényi, Hadnagy, Szép, Kőszegi, Kun, Farkas, Bakos, Tőke, Pongrácz, Lőrincz.

A mérkőzés elején inkább a vendégek domináltak és kihasználva a hazai védelem bizonytalanságát több alkalommal is kapu elé tudtak kerülni. A 7. percben pedig góllá érett a nyomás, Sowunmi lukat rúgott és így a labda Peszkán elé került, aki bele tudott még kapni a labdába, ami a kapu bal alsó sarkába gurult. Innentől kezdve átvette a kezdeményezést a Tordas és a játék áttevődött a gárdonyi térfélre, azonban gólt nem sikerült szerezni, és bár voltak helyzetek, a félidő végére kiegyenlítődött a játék, így a csapatok 0:1-es vendég vezetésnél mentek az öltözőbe.

A második játékrész szintén vendég az elsőhöz hasonló képet festett, szintén vendég fölénnyel indult, amelyTordas - Gárdony 1:2 ez alkalommal a félidő 9. percében érett góllá, egy kontra végén Katóka passzolta be a középre lőtt labdát, Kiresnek nem volt esélye. Aztán ismét átvette a kezdeményezést a Tordas és a csatárok sokszor kerültek a védők mögé, sőt egy ilyen alkalommal Bakost csak lerántással tudták megállítani és a 76. percben Baloghot kiállította a játékvezető, emberelőnnybe került ezzel a hazai gárda. A szabadrúgás ugyan lepattant a sorfalról, de ismét Vöröshöz került a labda, aki jó 24 méterről, óriási gólt lőtt felső sarokba, a labda nem is jött ki a hálótartó vasról. Visszajött a Tordas a meccsbe, de hiába hajtották a fiúk, az egyre idegesebb találkozón már nem sikerült újabb találatot elérni, a Gárdony pedig rutinosan (már-már pofátlanul) húzta az időt.

Összességen egy kiegyenlített mérkőzést játszottunk, ahol sajnos a laposabb játékok megbosszulták magukat, és ezért nem sikerült a pontszerzést, de nem kell elkeseredni, az alakuló gárdánk munkája meg fogja hozni az eredményt.