Nagy iramú mérkőzésen, a kifejezetten szép játék ellenére az Iváncsa vihette haza a 3 pontot

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Jól játszott a Tordas, de nem tudta kihasználni a helyzeteit, ami megbosszulta magát és végül 3:1 arányban maradt alul a tavalyi bajnokkal szemben.

Ahogy az előzetesen várható volt, a megyei I. osztályú bajnokság első öt fordulójában nem lesz egyszerű dolga a csapatnak, ugyanis a tabella éllovasaival kell majd szembenézni. A legutóbbi fordulóban a Gárdonnyal is szoros mérkőzést játszottunk és nem volt ez másként az Iváncsa ellen sem.

Korolovszky a kezdő csapatot a következők szerint küldte pályára: Kires, Kőszegi, Kerényi, Hadnagy, Szép, Kun, Farkas, Szabó B., Pongrácz, Balassa, Vörös. A találkozó meglepő tordasi fölénnyel indult, az első tíz percben az Iváncsa térfelén folyt a játék, azonban a labdatartásból nem sikerült komoly helyzete kialakítani, sőt a vendégek kezdtek magukra találni. A listavezető többször is kapu elé került, de a védelem jól reagált és igazi ziccert nem sikerült kialakítani. A törést a 17. perc hozta el, amikor a jobb oldalról érkező szögletbe Pongrácz csak belecsúsztatni tudott, a labda pedig így Aradi elé került, aki az ötös sarkáról a kapuba fejelt. A gól megtörte a hazaiakat és alig 9 perccel később rosszul reagált a csapat egy jobb oldalon vezetett támadásnál, majd  középre passzolt labdával a nigériai származású Ukwuoma jól fordult be, és közelről Kires keze alatt gurított a kapuba. A két találat visszavetette a mérkőzés iramát, így a csapatok 0:2-es állásnál mehettek az öltözőbe.

A második játékrész az elsőhöz hasonló elánnal indult, a Tordas magabiztosan rohamozott, és több szép támadást is vezetett. Végül a fölény az 5. percben érett góllá, Vörös végzett el szabadrúgást a tizenhatos sarkától, majd a sorfalon megpattanó lövés a kapuban landolt. A gól felrázta a kék-fehéreket és rövid időn belül két nagy ziccert is kialakítottak a hazaiak, előbb azonban Vörös gurított a kapu mellé, majd Kerényi lőtt mellé egy Kunnal lejátszott kényszerítőt követően. Az Iváncsa a második félidőben kapkodva focizott, hosszú indításokkal próbáltak meg a tordasi védelem mögé kerülni. Mivel reális esély volt az egyenlítésre, Korolovszky feltolta a csapatot, ami valóban dominált, de gólt már nem tudott szerezni, az Iváncsa pedig büntetett, a 89. percben egy jól középre rúgott szöglet után Berényi érkezett a rövidre és csúsztatott a kapuba, beállítva ezzel az 1:3-as végeredményt.

Összességében egy jó mérkőzésen kihajtotta magát a csapat és becsülettel álltak helyt a listavezetővel szemben, sőt a játék képe alapján abszolút nem játszott alárendelt szerepet a Tordas. A következő héten megszerezhetjük első győzelmünket a tavaszi szezonban, ugyanis a Polgárdi otthonába utazunk. Jövő vasárnap indul a megyei III. osztályú együttesünk tavasza is, akik Újbarok ellen lépnek majd pályára és remélhetőleg ismét bezsebelik a három pontot.