Márkusnak ajánljuk a Polgárdi felett aratott győzelmet

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgás No comments

Gyenge első félidőt követően Vörös mesterhármasával megszereztük második győzelmünket a bajnokságban.

Bár voltak pozitív várakozásaink a Polgárdi elleni mérkőzést megelőzően, mégsem lehettünk teljesen nyugodtak, hiszen a tavalyi szezonban sima kettő vereséget szenvedtünk mind a két találkozón. Ugyan kezd összeállni a csapat játéka, ezen a hétvégén is bőven volt hiányzónk, így Kun, Suha, Fagyal, Farkas, Bajzát, Mezei, Márkus, Kerényi és Ignácz jelenlétére sem számíthattunk, ezért Csillag Szilveszter, vezetőedző két U19-es korosztályú játékost is meghívott a felnőtt keretbe. Ezek alapján a kezdő csapat a következő szerint alakult: Heim – Németh, Kőszegi, Endrefalvi, Szép – Hadnagy, Báhidszki, Bakos, Szmok – Vörös, Madaras.

A mérkőzés sajnos nem indult túl erősen, a már szokásosnak mondható lapos játékot mutattuk, így már a második percben hatalmas felső kapufát lőtt a Polgárdi. Ezt követpen az első negyed óra is a védekezésről, szólt de szerencsére gólt nem tudott szerezni a hazai csapat. Az ivószünetet követően igazán veszélyes akciója semelyik gárdának sem akadt, a Tordas két Madaras lövésig és egy Vörös fejesig jutott csak.

A második játékrész eleje sem indult rózsásan, ráadásul alig két perccel a kezdést követően egy alapvonalról visszapasszolt lövést Kosztolányi közelről passzolt a kapuba megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak. A gól felébresztette a vendégeket is és ettől kezdve már egyértelműen uraltuk a mérkőzést. 5 perccel később Szmok indult meg és a 20 méteres szólóját követően egy az egyben vitte a kapusra, azonban az lövésébe belepiszkáltak, viszont a kipattanót az érkező Vörös magabiztosan lőtte a hálóba egalizálva ezzel az eredményt az 53. percben. Nem kellett sokat várni a következő gólunkra, egy középre lőtt labdába a védő játékos vélhetően kézzel ért bele, de a játékvezető továbbot intett és a lehetőséget felismerő Vörös a rövid felsőbe bombázott 1:2. A polgárdi védelme teljesen leállt és a tordasi helyzetek zsinórban jöttek. Hol Bakos, hol Madaras, hol Szmok vagy Vörös próbálkozhatott, azonban a befejezésbe rendre hiba csúszott. A kegyelemdöfés a 91. percben érkezett, amikor a kitámadó polgárdi védelem mögé Madaras indult be és futott le egészen az alapvonalig, ahonnan mesterien passzolt vissza a második hullámban érkező Vörös kilőtte a hosszút 1:3.Polgárdi - Tordas 1:3

A Tordas összességében abszolút megérdemelten szerezte meg a három pontot a nem túl acélos Polgárdival szemben. Csillag Szilveszter a mérkőzést követően Márkus Rolandnak, a Lajoskomárom elleni mérkőzésen súlyos sérülést szenvedő játékosunknak ajánlotta a győzelmet. Érdekes egyébként, hogy az eddigi összes bajnokin a Tordas kapta az első gólt és annak hatására javult a csapat játéka. A következő héten az idén is gyengélkedő Bicske csapatát fogadjuk, így egy győzelem esetén előkelő helyre ugrunk a tabellán.

Szombaton U19-es csapatunk is összemérte erejét a Polgárdi utánpótlás keretével. Itt is sok hiányzónk volt – tekintettel a nyár utolsó hétvégéjére – és az 1-1 es félidőt kevetően a hazaiak otthon tudták tartani a 3 pontot.