Felnőtt együttesünk megszerezte első győzelmét tavasszal

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgásUtánpótlás labdarúgás No comments

Szép játékkal, szép gólokkal, parádés első félidővel múltuk felül a Mezőfalvát vasárnap. Nyert az U19-es csapat is, és az öregfiúk is legyőzték a Gyúrót, úgyhogy pontokban gazdag hétvégét zártunk.

Nem úgy sikerült felnőtt labdarúgócsapatunk számára a tavaszi nyitány, mint ahogy reméltük, de várható volt, hogy az amúgy jó játékosokból álló keret előbb utóbb elkezd összeállni, és akkor majd jönnek az eredmények.

Hámori a sérülések miatt ezúttal a Kires – Farkas K., Madar, Nagy, Kőszegi – Farkas Zs., Bakos, Tőke, Vörös – Szmok, Pongrácz felállással kezdett. Az első momentum már megint az ellenfélé volt, de gyakorlatilag a 3. perctől kezdődőden uraltuk a mérkőzést. Az előny pedig viszonylag gyorsan góllá érett, ugyanis már a 7. percben megszereztük a vezetést Madar révén, aki egy szögletet bólintott vissza a hosszúba. A gól megnyugtatta a csapatot és kifejezetten szép játékot láthattak a mérkőzésre kilágogatók. Az ellenfél játéka lényegében kimerült az előre ívelt labdákban, így szerencsére volt alkamunk a támadásra koncentrálni.

Mivel a középpályán a Tőke-Farkas-Bakos trió jól szervezte a csapatot, gyorsan és pontosan játszott a Tordas, így veszélyes helyzeteket tudtunk kialakítani, de sajnos sem Pongrácz, sem Tőke nem talált be. a 35. percben azonban Bakos szépen ugratta ki Szmokot, aki nagyon higgadtan, az utolsó pillanatig kivárt és magabiztosan gurított a hálóba a kiugró kapus mellett. Kettőre nőtt tehát az előny a féliő vége előtt, és ez magabiztossá tette a hazaiakat, de a szünet előtt már nem alakult ki komolyabb helyzet.Mezőfalva - Tordas

Hámori nem, viszont a Mezőfalva cserélt a félidőben, de ez sem módosította a mérkőzés képét, továbbra is a Tordas dominált, és Vörös kifejezetten jó játéka révén a bal oldalon több veszélyes akciót vezettünk. Hol Kőszegi, hol Farkas K. zárkózott fel a támadásokhoz, így nem volt ritka, hogy 6-7 tordasi érkezett a befejezéshez, ami hiányzott a korábbi mérkőzéseken. A fölény végül a 65. percben érett ismételten góllá, amikor ismét Vörös lépett ki a szélen, majd az alapvonalról visszaívelt labdája megtalálta Tőkét, aki egy nyugodt lövőcselt követően erősen a kapus fölé lőtt, háromra növelve a tordasi előnyt.

Hámori itt már érezte, hogy kockázat nélkül nyúlhat bele a játékba, így cserélni kezdett, végül minden bevethető mezőnyjátékosunk szerephez jutott. Bár kicsit visszaesett a lendület Vörös, illetve a frissen beálló Kun és Kerényi előtt is adódtak helyzetek, de sajnos újabb találatot nem sikerült már szerezni. A kicsit leengedő hazai csapat így magára húzta a Mezőfalvát, amely 10 percel a lefújás előtt egy szögletből Balázs fejesének köszönhetően szépíteni tudott, de a mérkőzés végkimenetelén ez már nem változtatott, így a Tordas abszolút megérdemelten szerezte meg az első tavaszi győzelmét.

Összességében tahát végre szép játékkal, tudatos támadásokkal sikerült gólokat szereznünk és a Madar-Nagy-Kőszegi-Farkas K. védelem is jól teljesített Kiressel a kapuban, így emelt fővel mehetett a csapat az öltözőbe. A három pontnak köszönhetően pedig visszaelőztük a Mezőfalvát, és ismét a tabella 8. helyén állunk.

Nem szabad azonban megfeletkeznünk U19-es csapatunkról sem, ugyani Csillag Szilveszter fiai szombat délelőtt a sokkal esélyesebb mezőfalvai ifit múlták felül 3:2 arányban. A Tordas Nagymáthé duplájának és Kerényi óriási találatának köszönhetően egészen a 71. percig 3:0-ra vezetett, majd a vendégek a 80. percben már felzárkóztak, de egyenlíteni végül nem tudtak, így szintén megérdemelten gyűjtötte be a pontot utánpótlás csapatunk is.

A hétvége harmadik győzelmét pedig az öregfiúk hozták el, akik a Fejér megyei “El Classicon” Rosta és Bányai találatával két gólos győzelmet arattak a szomszédos Gyúró felett, és így győzelemmel nyitották a 2016-os évet.

Mindezek alapján abszolút büszkén zárhatjuk április első hétvégéjét.