A bajnokság nyitónapján két győzelemmel kezdtünk

Category: HíreinkFelnőtt labadrúgásUtánpótlás labdarúgás No comments

Megye III-as csapatunk Újbarokknál bizonyult jobbnak 3:1 arányban, míg az U19-es keretünk 2:1-re győzött Pusztavám ellen.

Nem tudtuk pontosan megítélni, hogy a frissen alakult, megyei III. osztályban induló szurkolói csapatunknak milyen esélyei lesznek, hiszen a szombati mérkőzés volt az első tétmeccs a keret pályafutása során. Bizalomra ugyan volt okunk, ugyanis az edzőmérkőzések alkalmával sokszor lehetett szép játékot látni. Herczku István, a csapat edzője a kezdőt a következő szerint állította össze: Szabadi, Farkas Á., Sztyélik Gy., Farkas Ö., Sztyélik P., Csizmazia, Tóth, Süke, Sinka, Vida, Szalay.

Jól indult a mérkőzés, már majdnem a 3. percben megszereztük a vezetést, de Vida a kapusba lőtte a labdát, aztán gyorsan jött a kontra és Szabadinak kellett ziccerben hárítania. Nem kellett azonban sokat várni az első gólra, egy kapusról kipattanó labdát Sinka lőtt közelről a hálóba a 8. percben. Ettől kezdve a hazaiak domináltak és több veszélyes helyzetet is kidolgoztak, de sem Vida, sem Szalay nem tudta bevenni az Újbarok kapuját. A 36. percben azonban Szalayt a tizenhatoson belül buktatták, a büntetőt pedig Vida magabiztosan értékesítette, kettőre növelve ezzel az előnyt, a szünetig pedig nem változott az eredmény.

A 2. játékrészben a vendégek kezdtek erőszakosabban,Tordas II - Újbarok 3:1 melynek köszönhetően egy védelmi hiba miatt Molnár szépített a 49. percben. Herczku bele is nyúlt a mérkőzésbe, Oroszt, Fischert és Várit is pályára küldte. Újra a Tordas vette át a kezdeményezést és sorra dolgozták ki a hazaiak a helyzeteket, amelyekeből végül a 73. percben született újabb találat, Fischer pördített egy jobb oldali beadást a rövid kapufa mellé, beállítva ezzel a 3:1-es végeredményt.

Abszolút megérdemelten nyerte meg első mérkőzését megye III-ás együttesünk, amely a jövőhéten a Csókakő ellen lép majd pályára.

Szintén szombaton kezdett a Korolovszky Gábor által vezetett U19-es csapatunk, amely a Pusztavámmal vívott. Nem volt könnyű helyzetben a csapat, ugyanis a nyári szünet miatt többen is hiányoztak, így Korolovszkynak nem is volt lehetősége cserélni. Ennek ellenére az ifistáink kivállóan küzdöttek és már az első félidőben 2:0-ra vezettek Molnár illetve Dömsödi góljával. Ugyan a második félidő végén szépített az ellenfél, de tordasiak megszerezték a 3 pontot. Ifjaink jövő szombaton a Velencével szemben alul maradó Iváncsával találkoznak majd.

Büszkék lehetünk tehát, ugyanis Tordas 6 pontot szerzett rögtön a bajnokság első napján. Az “I”-re a pontot pedig vasárnap a megyei élvonalban szereplő első csapatunk teheti fel, a Gárdony legyőzésével.