Több mint másfél éve van új vezetése a tordasi sportéletnek. Azóta az egyesület felépítése, működési struktúrája, szemlélete is jelentősen megváltozott, valamint lehetőségei és jövőképe igencsak kibővült. Ezekről kérdeztük röviden Farkas Örsöt, a TSE elnökét.
- Legutóbb nagyjából egy éve beszélgettünk, éppen azt követően, hogy a Ferencváros elnökével, Kubatov Gáborral találkoztál. Az akkor megfogalmazott célokból miket sikerült eddig megvalósítani?
Az elmúlt egy év sok szempontból tekinthető mérföldkőnek az egyesület történetében, és nem csak a labdarúgás életében. Először is büszkén gondolok arra, hogy idén tavaly már 20. szezonját zárta a tordasi teniszélet, ráadásul kézzelfogható közelségbe került a teniszpályák megvilágítása. Szintén örömre ad okot, hogy az év sportolója kitüntetéssel a TSE igazolt játékosát tisztelték meg, és jól teljesítettek cselgáncsosaink, lövészeink is.
- És mi történt a labdarúgásban?
Természetesen itt is jelentős változások valósultak meg. Tavaly átadtuk az új, edzőpályánkat – alácsövezett automata öntözőrendszerrel – ugyanazon a napon tartottuk az I. Tordas Kupát, ahol összesen 16 megyén belüli és kívüli csapat mérte össze tudását, melyet később a Sport TV összefoglalójának köszönhetően országszerte követhettek figyelemmel. A TAO pályázat keretén belül valójában az edzésekhez kapcsolódó teljes infrastruktúra rendelkezésre áll, elkészült az öltöző előteteje is, új cserepadok érkeztek és az egész létesítmény megyei szinten példaszintűvé vált. Ezzel párhuzamosan Hámori Gyuri személyében egy nagy tudású, komoly nemzetközi múlttal rendelkező, Pro Licences edző érkezett, aki elsődlegesen az utánpótlás-nevelés koordinálásáért felel.
- Hogyan halad a Ferencvárossal való együttműködést?
Megítélésem szerint több olyan programon, közös akción vagyunk túl, amelyből rengeteget tanulhattunk, illetve a gyerekek maradandó élményeket szerezhettek. Csak, hogy néhányat említsek tavaly pályaavató utánpótlástornánkon megtisztelt bennünket a fővárosi együttes korosztályos csapata, de a mi gyerekeink is jártak már stadion látogatáson a Groupama Arénában, vettünk már részt állapotfelmérő alkalmon a népligeti edzőközpontban, sőt néhány kiemelt tehetségünk rendszeres vendége a Fradi megfelelő szintű utánpótlásedzésének. Emellett külön köszönet, hogy ezen a héten az immáron 29. bajnoki címét már begyűjtő Ferencváros bajnokavató hétközi mérkőzésére is meghívást kapott 10 “tordasi hangya” és kísérőik (szerdán mennek a Ferencváros – Paks találkozóra), valamint csütörtökre várjuk együttműködő partnerünk stábját, hogy megtekintsék a tordasi létesítményt és az utánpótlás korosztályú gyerekek edzésmunkáját.
- Akkor mondhatjuk, hogy kezdenek beérni a korábbi tervek?
Igen, határozottan. Megítélésem szerint határozottan jó úton vagyunk még akkor is, ha időközben voltak, akik szerint elrugaszkodtunk a valóságtól. Szerencsére az idő és az eredmények előbb utóbb bennünket igazolnak, és ha valaki túllát a felnőtt labdarúgás témáján, ahol szintén nincs okunk panaszra, akkor azzal kell szembesüljön, hogy egy valamivel több, mint 2 000 fős településen abszolút európai körülmények között, magas szakmai kritériumok mellett végzett utánpótlás nevelés zajlik a labdarúgás területén, és egyéb szakosztályaink is fejlődnek. Büszkén mondhatom, hogy országszerte csodánkra járnak, tanácsokat kérnek tőlünk, hogy hogyan lehet egy kisfalusi sportegyesületben ezeket az eredményeket elérni. Erre egyszerű a válaszom: “A Tordas SE ma már nem csak egy falusi sportegyesület!” Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondja mindazoknak, akik munkájukkal segítik a Tordas SE előrehaladását, illetve nem győzünk eléggé hálásak lenni Tordas Önkormányzatának, Képviselő-testületének, akik folyamatosan támogatják mindennapjainkat, és akik anyagi téren magabiztos hátteret nyújtanak számunkra.
- Milyen tervek vannak a közeljövőt tekintve?
Kezdjük a labdarúgással! Először is le kell zárnunk a 2015/16-os TAO programot, aminek keretében még megvalósul a centerpálya öntözőrendszere, illetve az itt létrehozott értékek védelmének érdekében az egész sporttelepet bekerítjük majd. Ezt követően már alapvetően rendben vagyunk, ami a közvetlen infrastruktúrát illeti, és kicsit elkezdhetünk komolyabb koncepció menték gondolkozni. Állandó nehézség a téli felkészülés megoldása, így ennek a megoldása égető. Szerencsére a Miniszterelnökség a tavalyi pénzmaradvány terhére 10 millió forinttal támogatta Tordas Község Önkormányzatát a sportfejlesztések előremozdítása érdekében. Ez jó kiindulási alap lehet ahhoz, hogy a 2017-es évre egy önálló műfüves egységet hozhassunk létre a szükséges támogatóhelyiségekkel – öltözők, szertárak – együtt. Ennek a tervezése már elkezdődött, ha minden igaz április végére már kész koncepciónk lesz. A cél természetesen egy zárt tér kialakítása, de annak költségei meghaladják a 100 milliós nagyságrendet, és bár dolgozunk azon, hogy megtaláljuk az ehhez szükséges forrást, az idei tél szezont még egészen biztosan nem a saját otthonunkban töltjük majd. Végül hadd jegyezzem meg, hogy a labdarúgás mellett szépen fejlődik a tenisz és a cselgáncs szakosztály is, előbbinél terv, hogy még idén az első két pályán megvalósítsuk a világítást, míg utóbbi esetében folyamatos beszerzések mentén fejlesztjük az edzések körülményeit.
- Köszönjük, hogy rendelkezésünkre álltál, további szép eredményeket és sportsikereket kívánunk az egyesület össze sportolójának!
Leave a reply
You must be logged in to post a comment.